Ogłoszenia parafialne na niedzielę Zesłania Ducha Św. – 28.05.2023 – Żerniki

1.Kalendarz:

– pon. – Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – święto;

– śr. – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny;

– czw.– Jezusa Chrystusa Najwyższego, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – święto, pierwszy czwartek miesiąca i Dzień Dziecka;

– pt. – pierwszy piątek miesiąca;

– so. – świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

2. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za pobożny i publiczny udział w śpiewie (lub recytacji) całego hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy „Okres wielkanocny”. Przed nami tzw. „okres zwykły w ciągu roku”.

4. W piątek od 16.30 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.

5. Odwiedziny chorych, wyjątkowo w sobotę ( od 8.30), ponieważ w piątek ks. Proboszcz będzie brał udział w uroczystym otwarciu zbiornika retencyjnego w Smardzowie. W sobotę kancelaria nieczynna.

6. Za tydzień I niedziela (adoracyjna). O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Różaniec Pompejański.

7. Od 1.06.2023 – nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w takim samym porządku, jak nabożeństwa majowe.

8. W czwartek – 1 czerwca – po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.

9. Złoty Jubilat, Ks. Prał. Zbigniew Dołhań, ofiarował parafii kielich mszalny. Bóg zapłać!

10. Rodzice dzieci rocznicowych złożyli ofiarę na kościół w kwocie 1 000 zł. Bóg zapłać!

11. Dojdzie do skutku pielgrzymka do Strachocina, do miejsca urodzin św. Andrzeja Boboli. Do 15 czerwca należy wpłacić zaliczkę w kwocie 300. złotych u Pani Ludwiki Studzińskiej.

12. Parafia organizuje pielgrzymkę na Sycylię w terminie od 20.09. – 27. 09. 2023 roku. Przelot samolotem. Przy 45. uczestnikach cena 4 870 zł + 130 euro. W programie Palermo – Monreale – Agrigento – Katania- Etna -Taormina – Syrakuzy – Ortyga – Cefalu. Zgłoszenia u Pani Jadwigi Zając do końca czerwca. Szczegółowy plan i inne istotne informacje na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

13.Intencje:

– pon.– godz.18.00 – + Urszula Szczecińska – od Bernadety i Wojciecha Przybytek z dziećmi;

– wt. – godz.18.00 – + Marek Hojnowski (11. r. śm.)

– śr. – godz. 7.00 – za Parafian i Dobrodziejów

– czw. – godz.18.00 – + Helena Kunecka – od córki Leokadii z rodziną

– pt. – godz.18.00 – + Franciszek Garbowski

(2. r. śm.)

– so. – godz.1300 – chrzest: Zofia Buszewska

– godz. 17.00 – ++ Aniela i Stanisław Kowcz, ++ Janina, Stanisław i Jan Czech, + Zbigniew Kamiński

– ndz. – godz. 9.00 – ++ Jan i Wojciech Gwóźdź

– godz.11.00 – w 8. rocznicę urodzin Liliany Bąk i w 2. rocznicę urodzin Julii Bąk

– godz.16.30 – + Stanisław Woźniak ( z okazji 96. urodzin) i śp. Leokadię, Franciszka i Wincentynę Woźniaków

14.Zmarli:

+ Kazimiera Onisk, Janusz Skrętkowicz: Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.