Ogłoszenia parafialne na X niedzielę zwykłą – 11.06.2023 – Żerniki

– wt. – św. Antoniego z Padwy, kap. i dK

– śr. – bł. Michała Kozala, bp. i m.

– czw.– Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

– pt. – Najświętszego Serca Pana Jezusa – uroczystość, odpust parafialny

– so. – Niepokalanego Serca NMP.

1. We wtorek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi
  2. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy dzieci o sypanie kwiatków. Tradycyjnie błogosławienie wianków.
  3. W piątek: Najświętszego Serca Jezusa – odpust parafialny. Msza św. o godz.900 i suma odpustowa o godz.1800 z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Jeszcze raz bardzo prosimy dzieci o sypanie kwiatków. Sumę odpustową i kazanie wygłosi Ks. Wojciech Jednoróg, proboszcz parafii pw. św. Stefana z Tarnogaju. Zapraszam Parafian do licznego udziału w naszym dorocznym święcie.
  4. Bóg zapłać Państwu Warakomskim za cukierki dla naszych dzieci.
  5. Serdeczne Bóg zapłać moim Parafianom za przygotowanie i liczny udział w uroczystości Bożego Ciała. Za wykonanie ołtarzy Parafianom z Biestrzykowa, Iwin, Smardzowa i Żernik. Policji i naszej służbie porządkowej za zapewnienie bezpieczeństwa podczas procesji, dzieciom sypiącym kwiatki, asyście i służbie liturgicznej, chórowi i organistom, Zuzi za intradę, wszystkim za świadectwo wiary w Chrystusa eucharystycznego.

– pon.– godz.18.00 – + Urszula Szczecińska – od rodziny Janiaków

– wt. – godz.18.00 – za zmarłych z rodziny Stefaniaków

– śr. – godz. 7.00 – ++ Daniel Pachlita, + Stanisława Turkiewicz, Władysław Turkiewicz, + Marian Turkiewicz

– czw. – godz.18.00 – + dr Adam Jarosz, + Wanda Jarosz – od córki i wnuczki z rodziną,

– pt. – 9.00 – za parafian i dobrodziejów ,

– pt. – godz. 18.00 – ++ Zofia i Bronisław Bagińscy

– so. – godz. 17.00 – + Paweł Czerwiński, Jan i Elżbieta Batorowie

– ndz. – godz. 9.00 – za uczniów P. Jadwigi Zając o potrzebne łaski, opiekę MB Pompejańskiej, za zmarłych: Jakuba, Dagmarę, Patrycję, Marcina, Paulinę;

– godz.11.00 – w 70. Rocznicę urodzin P. Jana Ladry – od żony, dzieci i wnuków;

– godz.1200 – chrzest: Feliks Jaczewski, Piotr Paweł Kurzeja

– godz.16.30 – ++ Michał i Olga Teodorowiczowie, ++ Tadeusz i Zygfryda Teodorowiczowie.

8. Zapowiedzi:

Marcin Grzegorz Czapp, stan wolny, zam. Żerniki,

Karolina Besztyga, stan wolny, zam. Żerniki. Zapowiedź III.

Konrad Rafał Piasecki, stan wolny, zam. Żerniki,

Diana Ruivo Marto, stan wolny, zam. Colmeias/ Leiria, Portugalia. Zapowiedź I.

++ Jolanta Krystyna Tomczak, Jan Mielaniec: Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.