Ogłoszenia parafialne na XX niedzielę zwykłą – 20.08.2023 – Żerniki

– pon. – pon. – św. Piusa X, pap.

– wt. – Najświętszej Maryi Panny, Królowej

– śr. – św. Róży z Limy, dziew.

– czw.– św. Bartłomieja, apostoła – święto

– pt. – św. Ludwika

– so. – NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ – uroczystość

2. W sobotę – 26 sierpnia – gminne dożynki (święto plonów). O godz.1400 Msza święta dziękczynna. Po Mszy św. korowód dożynkowy do obiektu sportowego przy ul. Parkowej i wspólna zabawa z atrakcjami dla dzieci. Serdecznie zapraszamy.

3. W sobotę – 26 sierpnia – według porządku parafialnego Msze św. o godz.900 i godz.1700.

4.Za skoszenie trawy na placu zabaw Bóg zapłać Panu Zbigniewowi Gardyńskiemu. Za dwumiesięcznik „Królowa Różańca” i nowenny Matki Bożej Pompejańskiej – Pani Małgorzacie Gardyńskiej. Są do wzięcia w przedsionku kościoła.

5. W pracach społecznych w „starym” kościele udział wzięli: Robert Rewig, Roman Skowroński, Andrzej Wójciak, Piotr Kowcz z synem Rafałem, Jarosław Walczak z synem Jakubem, Krzysztof Banaś z synem Bartkiem, Zenon Trojan, Adam Chmiel. Serdeczne Bóg zapłać!

Za wywóz usuniętych paneli Bóg zapłać P. Mariuszowi Zakaszewskiemu z Iwin (usługa transportowa), za ich załadunek na samochód Bóg zapłać Panom: Mariuszowi Zakaszewskiemu, Władysławowi Jaworskiemu, Witoldowi Jachowi i Leszkowi Osowskiemu.

– pon.– godz.18.00 – + Lidia Grzegorzewska – od Barbary i Antoniego Krawców z Gołęczyn;

– wt. – godz.18.00 – + Lidia Grzegorzewska – od Andżeliki i Rafała Krawców z Gołęczyna;

– śr. – godz. 7.00 – za Parafian i Ofiarodawców

– czw. – godz.18.00 – + dr Adam Jarosz, + Wanda Jarosz – od córki i wnuczki z rodziną;

– pt. – godz.18.00 – + Marian Bagiński (30. r. śm.), + Leontyna Bagińska (24. r. śm.) ;

– so. – godz.9.00 – w intencji Sary i Michała – za ich rodzinę z prośbą o łaskę wiary, nadziei i miłości;

– godz.10.00 – chrzest: Oliwia Maria Popielska;

– godz.14,00 – dożynkowa: dziękczynna za tegoroczne zbiory;

– godz.17.00 – ++ Władysława, Jan i Konstanty Pakosowie i zmarli z rodziny Bagińskich;

– o cud uzdrowienia dla Helenki;

– ndz. – godz. 9.00 – + Helena Motowidło, ++ Władysława i Stanisława Szawan;

– godz.11.00 – w 11. rocznicę ślubu Przemysława i Anny Milke – dziękczynna ( dwoje dzieci: Hania i Grześ);

– w 70. r. urodzin P. Stanisławy Bator – od córki z rodziną;

– godz.16.30 – + Edward Dziura (28. r. śm.).

7. Zapowiedzi:

Maciej Karwicki, stan wolny, zam. Iwiny,

Marta Andrzejczyk, stan wolny, zam. Iwiny. Zapowiedź III.

8.Zmarli:

+ Krystyna Baran, + Halina Samotyj: niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.