Ogłoszenia parafialne na XXIII niedzielę zwykłą – 10.09.2023 – Żerniki

– wt. – Najświętszego Imienia Jezus

– śr. – św. Jana Chryzostoma, bp. dK.

– czw.– Podwyższenie Krzyża Świętego – święto

– pt. – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

– so. – św. męczenników Korneliusz, papieża i Cypriana, bp.

1. We wtorek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi.
  2. W piątek o godz.20,00 próba śpiewu chóru parafialnego.
  3. W sobotę o godz.10,00 zbiórka ministrantów.
  4. W niedzielę o godz.10.00 próba śpiewu scholii.
  5. Ola i Ala Wabińskie podarowały dzieciom 3 kilogramy cukierków.
  6. Przy „starym” kościele pracowali społecznie za „Bóg zapłać” panowie: Zbigniew Kołodziejczuk, Krzysztof Oleksiak, Zbigniew Osowski, Witold Jach, Władysław Jaworski, Jan Buraczyński, Sebastian Wolański, Jacek Bronowicki, Marcin Osowski, Dawid Duraj.
  7. Zarząd Powiatu Wrocławskiego organizuje akcję pn. „Biała Niedziela w Powiecie Wrocławskim”, która odbędzie się 10.09.2023 r. w godzinach 10,00 – 17,00 na terenie przy Szkole Podstawowej w Siechnicach ( nowy budynek), ul. Osiedlowa 2.

Podczas akcji mieszkańcy będą mogli wykonać m. in. Badania EKG i ABI, obliczenia wskaźnika BMI, analizy składu ciała, pomiaru ciśnienia krwi, pomiaru tętna i saturacji, pomiaru poziomu cholesterolu i glukozy, badania gęstości kości, zmian na skórze, spirometrii, badań z zakresu fizjoterapii, skóry głowy i włosów, badania wzroku i badania cytologicznego. Ponadto przewidziano dodatkowe badania dla dzieci – stóp i stanu zdrowia jamy ustnej. Na miejscu będzie możliwa jest konsultacja otrzymanych wyników badań z dietetykiem i lekarzem specjalistą. (Ogłoszenie Pana Romana Potockiego, Starosty Powiatu Wrocławskiego.)

Rada Osiedla Żerniki Wrocławskie zaprasza Mieszkańców na zebranie z udziałem Burmistrza Gminy Siechnice Pana Milana Usaka.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 25.09.2023 r.godz.18.00 w klubie KUŹNIA przy ul. Parkowej.

Intencje:

– pon.– godz.18.00 – + Tomasz Rojkowski (10. r. śm.);

– wt. – godz.18.00 – w intencjach róży różańcowej Najświętszego Imienia Maryi;

– śr. – godz. 7.00 – za Parafian i Dobrodziejów;

– czw. – godz.18.00 – ++ Jadwiga i Antoni Garbowscy, ++ Franciszek i Katarzyna Garbowscy;

– pt. – godz.18.00 – + Henryk Łoza (2.r. śm.);

– so. – godz. 14,00 – 1. rocznica ślubu PP. Marcina i Patrycji Żygadło – dziękczynna i chrzest córki Zofii Elżbiety – o zdrowie i Boże błogosławieństwo;

– godz.17.00 – w 45. rocznicę urodzin Michała Kukułki – od żony i dzieci;

– w intencji nawrócenia w rodzinie;

– ndz. – godz. 9.00 – w 80. rocznicę urodzin P. Marii Kowcz -od dzieci i wnuków;

– godz.11.00 – w 40. rocznicę ślubu PP. Janusza i Elżbiety Rupnickich;

– w 11. rocznicę ślubu Sławomira i Moniki – od rodziców: Ani i Macieja oraz siostry Gabrysi;

– godz.12,00 – chrzest: Jakub Piotr Kita;

– godz.16.30 – ++ Aleksander, Tadeusz, Kazimierz i Antonina Łosiowie, ++ Stanisław i Wanda Badziochowie.

1. Zapowiedzi:

Mateusz Rafał Kanoza, kawaler, zam. Żerniki,

Zuzanna Maria Cisowska, panna, zam. Wrocław. Zapowiedź II.