Dożynki gminne w naszej parafii

W sobotę 26 sierpnia zgodnie z tradycją Dożynki gminne rozpoczęły się Mszą Świętą. W tym roku ten honor przypadł naszej parafii. W kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Pompejańskiej w Żernikach Wrocławskich mszę świętą dożynkową koncelebrował proboszcz ks. prałat. Tadeusz Rusnak wraz z innymi księżmi z sąsiadujących parafii.

Na wprost ołtarza i w bocznych nawach ustawiono wspaniałe dożynkowe wieńce, wykonane w Biestrzykowie-Radomierzycach, Bogusławicach, Groblicach-Duroku, Grodziszowie, Iwinach, Łukaszowicach, Mokrym Dworze, Ozorzycach, Radwanicach, Siechnicach, Smardzowie, Sulimowie, Świętej Katarzynie i Zacharzycach, Zębicach i Żernikach Wrocławskich.
Po Mszy Świętej, na zewnątrz kościoła uformował się dożynkowy korowód z udziałem delegacji wieńcowych z poszczególnych miejscowości naszej gminy, wielu mieszkańców oraz władz samorządowych. Uczestnicy ruszyli na teren kompleksu sportowego w Żernikach Wrocławskich-Radomierzycach przy ul. Parkowej, gdzie odbył się festyn z wieloma ciekawymi atrakcjami.