Ogłoszenia parafialne na I niedzielę adwentu – 03.12.2023

1.Kalendarz:

– śr. – 6 grudnia – św. Mikołaja, bp.;

– czw. – św. Ambrożego, bp i dK;

– pt. – 8 grudnia – Niepokalane Poczęcie NMP – uroczystość.

2. Adwent to okres, w którym duchowo przygotowujemy się do przyjścia Jezusa i oczekujemy na Boże Narodzenie. W tym roku adwent zaczyna się 3 grudnia i kończy w niedzielę 24 grudnia. Jest to okres zawierający cztery niedziele przed 25 grudnia.

Jednym z symboli adwentu jest wieniec. Oto znaczenie poszczególnych elementów w wianku adwentowym:

– okrągły kształt nawiązuje do nieskończoności i życia wiecznego,

– iglaste gałązki świerku lub sosny symbolizują dar życia i nadzieję na przyjście Mesjasza,

– cztery świece zapalane w każdą niedzielę oznaczają kluczowe etapy zbawienia i są symbolem radości, nadziei, pokoju i miłości,

– czerwone wstążki symbolizują miłość Boga, która objawia się w narodzeniu Chrystusa,

– fioletowe wstążki są znakiem pokuty i nawrócenia w oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela.

Dobrze byłoby mieć taki wieniec adwentowy w naszych domach. Są do nabycia w sklepach z dewocjonaliami, na kiermaszach. Najlepiej wykonać je samodzielnie wraz ze swymi dziećmi czy wnukami.

3. Zachęcamy do udziału w roratach, zwłaszcza dzieci. Roraty od poniedziałku do piątku o godz.18.00.

4. W czwartek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi.

5. W piątek o godz.20.00 próba chóru parafialnego. W niedzielę o godz.10.00 próba śpiewu scholii.

6. W niedzielę 3.12.2023 na Mszy św. o godz.9.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne i wystawione w koszyku przed ołtarzem. Można je zabierać do naszych rodzin.

7. Od przyszłej niedzieli będą dostępne w kościele świece wigilijne „CARITAS”.

8. W niedzielę na Mszy św. o godz.11.00 poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

9. W czasie adwentu będzie codziennie okazja do spowiedzi św. w godzinach 20.00 – 22.00 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu. U nas spowiedź adwentowa 16 grudnia od godz.8.00 – 9.00 oraz od godz.15.30 – 17.00.

10. W przedsionku do wzięcia „zdrapki adwentowe” dla dorosłych. Pod zdrapką jest ukryte inspirujące zadanie na każdy dzień adwentu. W ten sposób możemy duchowo przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Zdrapki – 100 egzemplarzy – ufundował P. Jakub Rusin. Bóg zapłać!

11. Za posypanie solą i odśnieżanie terenu przed kościołem i plebanią dziękujemy Panom: Piotrowi Żygadło, Grzegorzowi Żygadło, Maksowi Żygadło, Jakubowi Rusinowi, Krzysztofowi Faberowi, Piotrowi Kowczowi, Tomaszowi Kurowskiemu i p. Tadeuszowi. Za dostarczenie soli Bóg zapłać Bogdanowi Michniewiczowi i Piotrowi Żygadło.

– pon. – godz.18.00 – + Tadeusz Szot – od Antoniego i Bogusława z rodzinami;

– wt. – godz.18.00 – + Małgorzata Kowcz – od przyjaciół (pani Sawicka);

– śr. – godz.18.00 – w 2. Rocznicę urodzin Poli i w 7. rocznicę urodzin Antosia Komły;

– czw. – godz.18.00 – + Małgorzata Kowcz – od Legionu Maryi;

– pt. – godz.18.00 – ++ Jadwiga i Tadeusz Bagińscy i zmarli z rodziny;

– so. – godz. 17.00 – + Janusz Skrętkowicz – od Asi i Janka z Taczalina;

– ndz. – godz. 9.00 – + Lidia Grzegorzewska – od męża i dzieci;

– + Janusz Skrętkowicz – od Ewy Różańskiej;

– godz.11.00 – + Maciej Hoffman – od kolegi Piotra;

– ++ Genowefa i Stanisław Żurowscy;

– godz.16.30 – + Janusz Skrętkowicz – od Aldony i Mariusza z Oleśnicy.

13. Zmarli: + Kazimierza Pluta, + Małgorzata Kowcz. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.