Ogłoszenia parafialne na II niedzielę adwentu – 10.12.2023

– śr. – 13 grudnia – św. Łucji – m. – rocznica stanu wojennego;

– czw. – św. Jana od Krzyża, kapł. i dK;

– ndz. – trzecia niedziela adwentu.

2. We wtorek po mszy świętej wieczornej spotkanie wspólnoty „Dom na skale” w salce na plebanii.

3. W czwartek drugie spotkanie parafialnego zespołu synodalnego w sali na plebanii po Mszy św.(ok. 19.00). Zapraszamy także tych, którzy chcieliby dołączyć do prac i modlitw synodu naszej diecezji.

4. W piątek o godz.19.00 katecheza dla kandydatów do bierzmowania.

5. W piątek o godz.20.00 próba śpiewu chóru; scholii dziecięcej w niedzielę o godz.10.00.

6. W sobotę spowiedź adwentowa od godz.8.00 – 9.00 oraz od godz.15.30 – 17.00.

7. Mamy w Żernikach mistrzynię Polski w triathlonie, który polega na przebiegnięciu 10-ciu kilometrów, przejechaniu 40-tu kilometrów na rowerze i na przepłynięciu 1,5 kilometra. Jest nią Pani Ewa ŁABUZ. Swój sukces sięgnęła na IV Mistrzostwach Polski Strażaków w Triathlonie. Gratulujemy!

8. Trwa akcja „Paczka dla Seniora”. Sprawozdanie przedstawimy po jej zakończeniu.

9. Ofiary na „stary” kościół złożyli: rodzina Żurowskich, rodzina Krawców ze Smardzowa, rodzina Marianny i Adolfa Pachlitów ( od 20-tu lat co miesiąc), rodzina P. Adama Rusina, PP. Grzegorzewscy, P. Ryszard Sawicki, P. Ryszard Woźniak.

Anonimowy ofiarodawca przekazał dla Caritasu 8 par zimowych butów. Bóg zapłać!

10. Remont kościoła parafialnego zakończony (od wewnątrz). Proponuję generalne sprzątanie w sobotę od godz.10.00.

Jeśli tylko zechcecie, to kościół jeszcze przed świętami będzie przygotowany do sprawowania kultu. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

11. Dziękuję P. Tomkowi Kurowskiemu i P. Zbigniewowi Gardyńskiemu za odśnieżenie posesji kościelnej.

– pon. – godz.18.00 – + Czesław Szymański (1. R. rm.);

– wt. – godz.18.00 – + Małgorzata Kowcz – od rodziny Trojanów;

– śr. – godz.18.00 – + Małgorzata Kowcz – Rady Parafialnej i Seniorów;

– czw. – godz.18.00 – + Marianna Kukiz – od c. Grażyny z rodziną;

– pt. – godz.18.00 – + Małgorzata Kowcz – od Sołtysów gminy Siechnice, Przewodniczących Rad Osiedlowych oraz od Rady Mieszkańców Siechnic;

– so. – godz. 17.00 – za zmarłych z rodziny Janczy, + Rozalia Prasek (44. r. śm.)

oraz o błogosławieństwo dla Krzysztofa i Katarzyny Szenher i ich synka Karola;

– ndz. – godz. 9.00 – ++ Barbara i Czesław Buda;

– + Małgorzata Kowcz – od Heleny Fudali, rodziny Zielińskich i Puzio;

– godz.11.00 – w 3. rocznicę urodzin Mateuszka Martynowskiego – dziękczynna rodziców oraz za jego siostrę Maję;

– w rocznicę śmierci Luisy Andreani oraz za dusze ++ Zofii i Tadeusza Strzelbickich, + Ireny Józefczyk;

– godz.16.30 – ++ Zofia i Bronisław Bagińscy.

+ Bogdan Skowroński: Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.