Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę adwentu – 24.12.2023

– wt. – św. Szczepana, pierwszego męczennika – święto;

– śr. – św. Jana Apostoła i Ewangelisty – święto;

– pt. – świętych Młodzianków , męczenników;

– ndz. – niedziela świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa – św. Sylwestra – ostatni dzień A.D. 2023.

2. Dziś o godz.24.00 Pasterka z udziałem J.E. Ks. Bp. Jacka Kicińskiego.

3. W poniedziałek – w Boże Narodzenie – Msze św. ogodz.9.00, 11.00 i 16.30.

Msze święte z udziałem J.E. Ks. Bp. Macieja Małygi.

4. Na świętego Szczepana poświęcenie zboża. Taca na potrzeby PWT i Seminarium.

5. Na świętego Jana poświęcenie wina.

6. W ostatni dzień roku – w niedzielę – o godz.16.00 nabożeństwo ekspiacyjne.

7. Po świętach – od 27 – 29 grudnia, czyli od środy do piątku, Msze św. w „starym” kościele o godz.18.00.

8.Szóstego stycznia po raz pierwszy ulicami naszego osiedla przejdzie Orszak Trzech Króli. Już dziś zapraszamy do udziału w orszaku, by wspólnie z naszymi dziećmi wyznać wiarę katolicką w czasach powszechnej sekularyzacji.

9. Na ręce P. Anny Świtoniowej składam serdeczne podziękowanie za zorganizowanie akcji „Paczka dla Seniora”. Kartki świąteczne, ozdoby choinkowe i pierniczki przygotowali uczniowie oraz przedszkolaki. Do grona sponsorów należą 23 osoby z terenu naszej parafii, Koło Aktywnych Seniorów z Żernik, Chór Parafialny oraz ks.Proboszcz. Przekazano seniorom 110 paczek na terenie Żernik, Iwin, Smardzowa i Biestrzykowa. Rozwożeniem paczek zajęło się 11 zespołów wolontariuszy. Przy pakowaniu paczek na plebanii pracowało 11 osób – młodszych i starszych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10.Pani Marii Kotwickiej Bóg zapłać za komplet świec ołtarzowych.

11.Za ozdoby choinkowe własnoręcznie wykonane Bóg zapłać Paniom: Ewie Sałamacha i Czesławie Kozubowskiej.

12. Przy przenoszeniu ławek do „starego” kościoła oraz przy ustawieniu szopki i strojeniu choinek pracowali: Bogusława Morawska, Witold Jach, Adam Centner, Tadeusz Winogrodzki, Andrzej Wójcik, Zenon Trojan, Piotr Trojan, Krzysztof Kasprzyk, Miłosz Bator, Rober Targoni, , Piotr Kowcz, Wiesław Skiba, Robert Rewig, Sławomir Głowacz, Michał Majkowski, Kazimierz Skoropada, Przemysław Wewiór, Krzysztof Banaś, Bartek Banaś, Krzysztof Faber, Mateusz Stachowiak, Marcin Polański, Jacek Bronowicki, Leszek Osowski, Walczak Jakub. Serdeczne Bóg zapłać!

13. Za przywiezienie ołtarza własnym transportem od wykonawcy Bóg zapłać P. Bogdanowi Michniewiczowi oraz Jackowi Bronowickiemu i Krzysztofowi Faberowi.

14. W tym roku „kolęda” po Nowym Roku w zmienionej formie. Będę zapraszał parafian z poszczególnych miejscowości na spotkania do kościoła parafialnego.

– pon. – godz.9.00 – + Maria Sawicka, + Maria Sawicka, + Roman Mak;

– godz.11.00 – dziękczynna rodziny PP. Marii i Adama Rusinów za wszystkie dzieci i wnuki;

– ++ Maria, Kazimierz i Jan Drozdowscy;

– godz.16.30 – w 50. rocznicę ślubu Ryszarda i śp. Danuty Woźniak;

– wt. – godz.9.00 – ++ Adam i Jan Janocha z okazji imienin;

– godz.11.00 – + Antoni Żygadło (17. r. śm.);

– godz.12.00 – chrzest: Łucja Urszula Wójcik;

– godz.16.30 – ++ Jan, Anna i Adam Janocha, + Aleksander Dębski;

– śr. – godz.18.00 – ++ Henryka i Kazimierz;

– czw. – godz.18.00 – + Zdzisław Kidawa i zmarli rodzice oraz rodzeństwo;

– pt. – godz.18.00 – + Jan Świtoń z okazji imienin oraz zmarli z rodziny Świtoniów i Drzazgów;

– so. – godz.13.00 – chrzest: Aleksander Głogiewicz;

– godz. 17.00 – Jan Bober (3. r. śm.);

– ndz. – godz. 9.00 – + Zygmunt Żygadło od rodziny Sawickich i Wysockich z Ełku;

– godz.11.00 – + Janina Górska – od Legionu Maryi;

– godz.16.00 – nabożeństwo ekspiacyjne;

– godz.16.30 – + Janina Susin ( 1. r. śm.).

+ Janina Górska, + Zygmunt Żygadło, + Grażyna Wójcik.

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT NARODZENIA PAŃSKIEGO!