Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Świętej Rodziny – 31.12.2023r.

1.Kalendarz:

– pon. – 1 stycznia A.D. 2024 – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;

– wt. – świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bp. dK.;

– czw. – pierwszy czwartek miesiąca;

– pt. – pierwszy piątek miesiąca;

– so. – 6 stycznia – Objawienie Pańskie (Trzech Króli), uroczystość;

– ndz. – Niedziela Chrztu Pańskiego.

2. W czwartek po Mszy św. spotkanie Legionu Maryi.

3. W piątek od godz.8.30 odwiedziny chorych. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz.16.30 – 17.30.

4. W sobotę – Trzech Króli – Msze św. o godz.9.00 i 11.00. O godz.17.00 Msza św. z niedzieli.

Po Mszy św. o godz.11.00 wyruszy na ulice Żernik orszak „Trzech Króli”. Zapraszamy do udziału.

Zebranie organizatorów orszaku – w czwartek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

5. W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Podczas adoracji odmawiamy różaniec pompejański.

6. W piątek o godz.20.00 próba śpiewu chóru. Próba śpiewu scholii dziecięcej o godz.10.00 w niedzielę.

7. Od stycznia 2024 Msze święte w dni powszednie będą sprawowane w „starym” kościele. W bieżącym tygodniu o godz.18.00.

8. W piątek 5 stycznia 2024 roku o godz.16.45 wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do sanktuarium MB Częstochowskiej w Świętej Katarzynie na czuwanie diecezjalne wspólnot „Ogień Dwóch Serc”. Zapraszamy!

9. W niedzielę – 7 stycznia o godz.18.00 – spotkanie opłatkowe dla wspólnot działających w parafii ( Rada Parafialna, Caritas, Legion Maryi, chór, zelatorki i zelatorzy Żywego Różańca, Dom na Skale, szafarze, obsługa kościelna). Zapraszamy Radę Osiedla, klub „Aktywnego Seniora”, Radnych Gminy i sołtysów.

10.Krzyż na cmentarzu i figurę Pana Jezusa odrestaurował P. Marcin Polański. Serdeczne „Bóg zapłać”.

11.Tym razem tzw. kolęda w innej formie. Ksiądz proboszcz zaprasza swoich Parafian do kościoła parafialnego. W programie o godz.17.30 modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem, godz. 18.00 Msza św., a po Mszy św. spotkanie duszpasterskie.

Zaczniemy od Żernik.

Program na bieżący tydzień:

– wtorek – 2.01.2024- ul. Wrocławska, Kolejowa i Parkowa,

– środa – 3.01.2024- ulice na południe od ulicy Kolejowej i Parkowej ( w kierunku Suchego Dworu)

– w czwartek -4.01.2024- ulice od ul. Kolejowej i Parkowej w kierunku ronda.

Po niedzieli Smardzów i Iwiny.

– pon. – godz.9.00 – + Edward Oleksiak;

– godz.11.00 – + Irena Jaworska – od rodziny Strzałów;

– godz.16.30 – + Czesława Garbowska;

– wt. – godz.18.00 – + Małgorzata Kowcz – od mieszkańców Smardzowa;

– śr. – godz.18.00 – + Małgorzata Kowcz – od rodziny Kijanków i Wysoczańskich;

– czw. – godz.18.00 – + Małgorzata Kowcz – od rodziny Kleśta i Pudło;

– pt. – godz. 18.00 – +Bolesława Babińska (18.r. śm.), + Władysław Babiński (22. r. śm.)

– so. – godz.9.00 – o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Pompejańskiej dla rodzin: Galantów, Mandatów, Średniawów, Tomasiczków i Jadwigi Zając i za śp. Stanisława Zająca;

– godz.11.00 – o Boże błogosławieństwo w rocznicę ślubu dla rodziny PP. Piotra i Sylwii Rusinów (troje dzieci);

– godz.17.00 – + Tomasz Banaś, ++ Jan i Władysława Felda, + Stanisława Ziętalska , ++ Julianna i Bolesław Kanarkowie;

– ndz. – godz. 9.00 – ++ Tekla, Antoni, Gabriela i Zbigniew Michniewicz;

– o zdrowie i wiarę dla syna i jego rodziny;

– godz.11.00 – ++ Michał i Olga Teodorowiczowie;

– o szczęśliwe rozwiązanie dla Marty Stanisławskiej;

– godz.15.00 – adoracja i różaniec pompejański;

– godz.16.30 – + Renata Majchrzak – od Anieli Porwisz z rodziną.

13. Zmarli: + Grażyna Wójcik, + Elżbieta Górska, + Ryszard Żygadło.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie! Amen.

Szczęść Boże na Nowy Rok!