Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 07.01.2024r.

– so. – św. Hilarego, bp. I dk.

Niedziela Chrztu Pańskiego zamyka okres Bożego Narodzenia i otwiera „okres zwykły w ciągu roku”. Kolor liturgiczny – zielony. W Polsce tradycyjnie śpiewamy kolędy do 2 lutego (Matki Bożej Gromnicznej).

2. W czwartek po Mszy św. spotkanie Legionu Maryi.

3. We wtorek wznawia działalność po przerwie świątecznej zespół „Caritas”. Zapraszamy od 16.30 do 17.30.

4. W sobotę 6.01.2024 po raz pierwszy odbył się „Orszak Trzech Króli” ulicami naszego osiedla. Organizatorom : katechetom, Radzie Parafialnej i Radzie Osiedla oraz wszystkim uczestnikom składam serdeczne podziękowanie. Szczególnie dziękuję dzieciom! Udział w takim wydarzeniu jest świadectwem naszej wiary.

5. Plan kolędy na bieżący tydzień:

poniedziałek : Smardzów;

– wtorek : Iwiny za torami do rzeczki Brochówki;

środa : Iwiny – Rusinowo (ul. św. Jacka, św. Rity, św. Judy Tadeusza oraz Buforowa);

– czwartek: Lamowice (ul.Sarnia, Haliny Halskiej, Henryka Jareckiego, Franciszki Platówny, Jana Kiepury);

piątek: Radomierzyce.

Spotkania kolędowe odbywają się w „starym kościele”. Początek o 17.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. – rozmowa parafian z księdzem proboszczem.

-pon.-18.00 – + Danuta Leśniak od rodziny Kowczów i Cirków;

-wt. -18.00 – + Józef Wolański, ++Bronisław i Katarzyna Wolańscy;

-śr. -18.00 – za Parafian i Dobrodziejów;

-czw.-18.00 – w 48. r. ślubu PP. Marii I Bolesława Czerwińskich;

-pt. -18.00 – ++ Wiktoria i Ignacy Marcinkowscy;

-sob.-17.00 – + Wiesław Rabenda ( 4.r.śm.);

-ndz . – godz. 9.00 – + Małgorzata Kowcz od Heleny Fudali oraz rodziny Zielińskich i Puzio;

– + Renata Majchrzak od rodziny Słoniowskich;

godz.11.00-+ Helena Kucemba od Róży Różańcowej;

– w 15. rocz. urodzin Maksymiliana Cieśli;

godz.16.30– + Renata Majchrzak od rodziny Cirków i Kowczów.

6. Zmarli: śp. Barbara Czerwińska. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.