Ogłoszenia parafialne na XXXII niedzielę zwykłą – 7.11.2021-Żerniki

-śr.- św. Leona Wielkiego, pap. i dK,

-czw.-św. Marcina z Tours, bp. – 11 listopada – święto narodowe,

Odzyskanie Niepodległości ,

-pt. – św.Jozafata, bp. i m.,

-so. – świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka I Krystyna,

pierwszych męczenników polskich.

2. W poniedziałek – 8. listopada- zakończenie modlitw za zmarłych w „wypominkach”.

3. W czwartek – 11. listopada – święto Odzyskania Niepodległości – porządek Mszy św. niedzielny: godz. 9, 11 i 16.30. Wywieszamy flagi narodowe na naszych posesjach.

4. W przyszłą niedzielę „Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym w Libanie”. Taca na pomoc prześladowanym.

5. Do końca listopada br. rodzice mogą zgłaszać swoje dzieci do sakramentu bierzmowania. Odpowiedni druk zgłoszeniowy jest do wzięcia w przedsionku kościoła. Do sakramentu przygotowują się uczniowie klas drugich licealnych i zawodowych oraz starsi.

6. We wtorek – 16 listopada- rozpoczynamy cykl warsztatów z makramy, adresowany do dzieci szkolnych. Dzieci nauczą się wykonywać ozdoby na choinkę. Zajęcia rozpoczną się o godz.17.30 w sali im. Sługi Bożego Ks. Prał. Aleksandra Zienkiewicza w nowym obiekcie. Instruktorem warsztatów będzie p. Dagmara Kryńska z ul. Morelowej. Serdecznie zapraszamy do udziału.

7. Z powodu nasilającej się pandemii Parafialny Zespół Caritas nieczynny do odwołania.

8. Apel Policji : Rośnie liczba zdarzeń dotyczących oszust na szkodę osób w wieku senioralnym.

-pon.- godz.18 – + Karolina Dejewska – od rodziny Rzeźnickich,

-wt.- godz.18 – +Karolina Dejewska – od Danuty, Ireny i Jadwigi,

-śr.- godz.7 – za Parafian i Dobrodziejów,

-czw.

godz.9 – w 18. rocznicę urodzin Agnieszki Wołoszyn – od dziadków Tadeusza i Barbary,

godz.11 – za Ojczyznę,

godz.16.30 – za zmarłych z rodziny Olczaków i Dybuli,

-pt.- godz.18 – ++ Mikołaj, Maria i Alojzy Hodiasowie, + Antoni Łukomski,

-so.- godz. 13. – chrzest : Paweł Zdzisław Sobok,

godz. 17 – + Jan Zagórowicz,

-ndz.

-godz.9 – Adam Janocha (2.rocz.śmierci)

-godz.11- ++Kazimierz (31.r.śm.) i Krzysztof Klepuszewscy,

-godz.16.30 – +Zbigniew Adamski, +Franciszek Bagiński, ++ Alicja i Tadeusz Hajdamowiczowie.

10.Zmarli:

++Jadwiga Kuriata, Lucjan Skowroński.

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen