Ogłoszenia parafialne na II niedzielę adwentu – 5.12.2021-Żerniki

-wt.- św. Ambrożego, bp. I m.;

-śr. – Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny – uroczystość;

-pt. – NMP Loretańskiej.

2. We wtorek – 7 grudnia – różaniec pompejański (4 części różańca) o godz.16.30. Serdecznie zapraszamy!

3. W środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia – Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

8 grudnia kończymy w Kościele Rok jubileuszowy ku czci św. Józefa. Dziękujemy Panu Bogu za ten dar dla Kościoła powszechnego, jakim jest św. Józef, za łaski wyproszone w tym czasie przez jego wstawiennictwo.

Papież Pius IX – 8 grudnia 1870 r. – obwołał św. Józefa Patronem kościoła powszechnego. Papież Franciszek z okazji przypadającej w 2020roku 150. rocznicy ogłoszenia go Patronem Kościoła, ogłosił 8 grudnia 2020 r. specjalny rok, poświęcony Opiekunowi Jezusa. 8.grudnia – zakończenie Roku jubileuszowego „zawierzeniem” św. Józefowi.

4. W środę 8. grudnia – „Godzina łaski” o g.12.

Matka Boża objawiając się w święto Niepokalanego Poczęcia pielęgniarce Pierinie Galli z Montichiari we Włoszech, powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono „Godzinę łaski” dla całego świata. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur, poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech się modli w domu.

5. W niedzielę 12.12.2021 na Mszy św. o godz.11.00 poświęcenie medalików dzieciom pierwszo-komunijnym. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i dzieci.

6. We wtorek warsztaty z „makramą” w sali Sługi Bożego Ks. Prałata A. Zienkiewicza o godz. 17.30. Dzieci – i nie tylko – uczą się wykonywać ozdoby choinkowe.

7. INTENCJE:

-pon.- godz.18 – +Andrzej Rokita – od sąsiadów z ul. Kolejowej 5;

– + Czesława Suda (greg.1);

-wt.- godz.18 – + Andrzej Rokita – od pracowników szkoły;

– + Czesława Suda (greg.2);

-śr.- godz.9 – w 66.rocznicę urodzin oraz imienin Andrzeja Fiłatowa – od rodziny;

– + Czesława Suda (greg.);

godz.18 – +Tadeusz Banaś, + Stanisława Ziętarska (1.r.śm.), ++ Jan i Stanisława Felda, ++Bolesław i Julianna Kanarek;

-czw.- godz.18 – +Anna Zając – od Anny Błażeja Legutków;

– + Czesława Suda (greg.);

– pt.- godz.18 – ++Tadeusz i Jadwiga Bagińscy, ++Stanisław i Antonina Łukomscy, +Róża Bernacka;

– so.- godz.17.00 – +Józefa Chudyk (1.r.śm.);

– w intencji rodziny Jana i Barbary Łyszkiewiczów;

-ndz.- godz.9 – ++Mieczysław i Irena Marciniak;

godz.11- + Jan Bober – od rodziny;

– + Czesława Suda (greg.);

-godz.16.30 – dziękczynno-błagalna z okazji urodzin P.Adama Rusina i wnuczki Lenki.

8. Zmarli: +Aniela Federowicz, + Wanda Marcinkowska (Koło Seniora zamówiło Mszę św. na 17maja 2022r.)

Niech odpoczywają w pokoju. Amen.

(Ogłoszenia są też wywieszone na tablicy ogłoszeń na cmentarzu.)