Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę zwykłą – 30.01.2022 – Żerniki

Kalendarz:

– pon. – św. Jana Bosko, kapł.

– śr. – Ofiarowanie Pańskie (Matki Boskiej Gromnicznej) – święto,

Dzień Życia Konsekrowanego. Taca na klasztory klauzurowe.

– czw. – św. Błażeja, bp. i m. – pierwszy czwartek miesiąca;

– pt. – pierwszy piątek lutego;

– so. – pierwsza sobota miesiąca – św. Agaty, dziew. i m.;

– ndz. – pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna.

1. Intencja papieska – za zakonnice i inne kobiety konsekrowane.

Módlmy się w intencji zakonnic i innych kobiet konsekrowanych – dziękując im za ich misję i odwagę – aby nadal okrywały nowe odpowiedzi w obliczu wyzwań naszych czasów.

1. W święto Ofiarowania Pańskiego – 2. lutego – porządek Mszy św. : godz.900 i godz.1800.

Na obu Mszach św. poświęcenie gromnic.

Apel biskupów polskich i ukraińskich:

Biskupi Polski i Ukrainy w imieniu własnym i swoich wspólnot przypominają, że każda wojna jest nieszczęściem i nie może nigdy być odpowiednim sposobem rozwiązywania problemów międzynarodowych, że popieranie pokoju w świecie jest nieodłącznym elementem posłannictwa, przez które Kościół kontynuuje zbawcze dzieło Chrystusa na ziemi. Obecna sytuacja domaga się od chrześcijan tradycji wschodniej i zachodniej pełnej odpowiedzialności za teraźniejszość i przyszłość naszego kontynentu oraz gotowości do ponoszenia ofiar w obronie wspólnoty rodzinnej, narodowej i państwowej. Biskupi proszą o modlitwę o pokojowe zażegnanie zaistniałego konfliktu.

1. W środę w naszej parafii wieczysta adoracja- od Mszy św. o godz.900 do Mszy św. godz.1800.
  1. W piątek nie będzie odwiedzin chorych, ewentualnie na życzenie.
  1. W pierwszy piątek – okazja do spowiedzi od godz.1700.
  1. W sobotę od godz.1600 modlitwa ekspiacyjna za prześladowców Kościoła w Polsce, za profanacje i bezbożnictwo.
  1. W niedziele adoracja od godz.1500. O godz.1600 różaniec i zmiana tajemnic ŻR.

– pon. – godz.1800 – + Janusz Czerwiński – od rodziny Jana i Marii Ladrów, + Grzegorz Niesłuchowski;

– wt. – godz.1800 – + Irena Sysło, + Danuta Tanecka, ++ Marianna i Józef Maścianica – od Janiny, Bogusia i Bożeny Pęczak z wnuczkami: Ewą, Dianą, Angeliką i prawnuczką Kają z Sycowa, RPA i USA;

– śr.

– godz.900 – ++ Maria i Józef Rusnakowie (rodzice ks.Proboszcza);

– godz.1800 – ++ Romualda i Tomasz Żukowscy, + Stanisław Żukowski, + Franciszek Mazurek;

– czw. –godz.1800– + Irena Sysło – od Teresy i Józefa Suś z rodziną;

– pt. – godz.1800- – ++ Anna, Zygmunt i Tomasz z rodziny Poźniaków;

– so. – godz.1700 – + Krystyna Szemiot – od Krupińskich i Dyktyńskich;

– ndz.

– godz.900 – ++ Jan, Henryk i Marcin Głogiewicze;

– godz.1100 – w 2. rocznicę urodzin Klary Zdunek – dziękczynna;

– godz.1200 – chrzest: Marianna Karina Teodorowicz;

– godz.1500 – adoracja;

– godz.1630 – + Aniela Gurwin – od Andrzeja i Elżbiety Sądel z Laskowej.

Szczęść, Boże, na cały tydzień!